Степан Бортнічук

Заслужений артист України

У 1973 році закінчив Харківський інститут мистецтв імені І. П. Котляревського.

Трудову діяльність розпочав у 1973 році на Закарпатті. Працював в Ужгородському обласному драматичному та Мукачівському російському драматичному театрах. За 15 років створив більше 30 образів з найкращих творів української та зарубіжної драматургії. Найбільш яскраві з них: Возний — “Наталка-Полтавка” І. Котляревського, Йосип — “Ревізор” М. Гоголя, Микола — “Пізня любов” О. Островського, Тесей — “Федра” Ж. Расіна, Степан — “Бояриня” Лесі Українки.

За майстерне виконання ролі Дмитра у виставі “Повінь” В. Руснака, Бортнічук С. К. став лауреатом Закарпатської обласної премії ім. Л. Вакарова. Найкращі вистави за його участю – “Біла хвороба” К. Чапека (Гален), “Бояриня” Лесі Українки (Степан) було записано і неодноразово транслювались республіканським телебаченням.

Вистава за п’єсою М. Куліша “Тілетія”, в якій С. Бортнічук зіграв одну з головних ролей – Овдія Пупа, ввійшла до золотого фонду української класики на Українському радіо.

З 1992 року С. Бортнічук – актор Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького. Паралельно з акторською діяльністю займав посаду завідувача трупою театру.

Зіграно безліч чудових ролей, серед яких:


Бортнічук С. часто виступає в ролі ведучого різноманітних культурно-мистецьких програм, музично-поетичних театральних вечорів.

У 2002 році провідному майстру сцени С. К. Бортнічуку присвоєно Почесне звання “Заслужений артист України”. 25 вересня 2010 року Бортнічук С. став Лауреатом Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького.